O nas

Jesteśmy partnerem, który pomoże Ci zmienić model zatrudnienia w Twojej firmie poprzez integrację osób z niepełnosprawnościami. Nasze usługi kierujemy do przedsiębiorstw, które chcą nie tylko zwiększyć swój wkład w odpowiedzialność społeczną, ale także wzbogacić swoje zespoły o unikalne talenty i perspektywy. Oferujemy kompleksowe doradztwo i efektywne strategie, które przyczyniają się do redukcji kosztów związanych z zatrudnieniem oraz kreowania bardziej otwartego i włączającego środowiska pracy.

Budujemy zespoły charakteryzujące się różnorodnością i wysoką efektywnością.


Zapewniamy wsparcie eksperckie oraz pomoc prawną w obszarach związanych z zatrudnianiem pracowników z orzeczeniem.


Przygotowujemy wytyczne dla stanowisk pracy dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.


Zapewniamy wsparcie w pozyskiwaniu dofinansowania do wynagrodzeń oraz dodatkowych form wsparcia przewidzianych w programach rządowych na rzecz zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami.

Co nas wyróżnia

Działamy od 1999 roku i jesteśmy pierwszą w Polsce firmą, która opracowała ofertę kompleksowych usług skierowanych do pracodawców osób z niepełnosprawnościami oraz przedsiębiorstw z otwartego rynku pracy, które planują zatrudnienie pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Wiedza i doświadczenie zdobyte przez lata działalności i aktywne uczestnictwo w budowaniu rynku pracy ukierunkowanego na dojrzałą, odpowiedzialną społecznie politykę personalną, sprawiły, że dziś cieszymy się zaufaniem ponad 3000 firm w całym kraju.

O nas

Głównym celem naszej działalności jest stworzenie w pełni otwartego i dostępnego rynku pracy.

Dążymy do tego, aby osoby z niepełnosprawnościami miały równe szanse w dostępie do zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Edukacja i rzetelna wiedza

Firmy otwarte na różnorodność szkolimy i wspieramy w przygotowaniu wymaganej dokumentacji, prawidłowym rozliczeniu z PFRON oraz właściwej interpretacji przepisów w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

Kompleksowa oferta i indywidualne podejście

Dostarczamy gotowe rozwiązania dostosowane do specyfiki każdej działalności. Realizowane kompleksowo przez nas projekty to potwierdzone historie sukcesu naszych partnerów oparte na współpracy, zaufaniu i wspólnym rozwoju.

Praca bez barier

Niepełnosprawność to nie bariera – w naszych projektach zatrudniamy osoby z niepełnosprawnościami, które realizują zróżnicowane zadania począwszy od działu zakupów, logistyki i planowania dostaw, sprzedaży i obsługi klienta, marketingu, po dział rozliczeń i płatności, księgowości i kadr, HR, IT i sekcji bezpieczeństwa danych.

Różnorodne i inkluzywne środowisko pracy

Konsekwentnie uświadamiamy pracodawcom, jak olbrzymi potencjał zawodowy tkwi w środowisku osób z niepełnosprawnościami. Budujemy różnorodne zespoły, łącząc potrzeby i wymagania pracodawców z kompetencjami i predyspozycjami kandydatów z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Wspieramy inkluzję w środowisku pracy i pomagamy realizować wytyczne koncepcji ESG.

Edukacja i rzetelna wiedza

Firmy otwarte na różnorodność szkolimy i wspieramy w przygotowaniu wymaganej dokumentacji, prawidłowym rozliczeniu z PFRON oraz właściwej interpretacji przepisów w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

Kompleksowa oferta i indywidualne podejście

Dostarczamy gotowe rozwiązania dostosowane do specyfiki każdej działalność. Realizowane kompleksowo przez nas projekty to potwierdzone historie sukcesu naszych partnerów oparte na współpracy, zaufaniu i wspólnym rozwoju.

Praca bez barier

Niepełnosprawność to nie bariera – w naszych projektach zatrudniamy osoby z niepełnosprawnościami, które realizują zróżnicowane zadania począwszy od działu zakupów, logistyki i planowania dostaw, sprzedaży i obsługi klienta, marketingu, po dział rozliczeń i płatności, księgowości i kadr, HR, IT i sekcji bezpieczeństwa danych.

Różnorodne i inkluzywne środowisko pracy

Konsekwentnie uświadamiamy pracodawcom, jak olbrzymi potencjał zawodowy tkwi w środowisku osób z niepełnosprawnościami. Budujemy różnorodne zespoły, łącząc potrzeby i wymagania pracodawców z kompetencjami i predyspozycjami kandydatów z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Wspieramy inkluzję w środowisku pracy i pomagamy realizować wytyczne koncepcji ESG.

Historia firmy

 1. Rozpoczęcie działalności, współpraca wyłącznie z Zakładami Pracy Chronionej.
 2. Startuje portal reklamowy dla pracodawców osób z niepełnosprawnościami.
 3. Uruchomienie pierwszych w Polsce serwisów internetowych obpon.pl i vademecumwiedzy.pl, poświęconych tematyce zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.
 4. Firma poszerza ofertę o działalność wydawniczą, doradztwo i szkolenia.
 5. Pod adresem www.e-sod.pl uruchomiona zostaje pierwsza na rynku aplikacja do rozliczania dofinansowań do wynagrodzeń.
 6. Swoją premierę ma aplikacja www.e-zfron.pl służąca do rozliczeń zakładowego funduszu rehabilitacji (ZFRON).
 7. Powołana zostaje Organizacja Pracodawców Osób z Niepełnosprawnościami OBPON.ORG.
 8. Startuje Telefoniczna Obsługa Konsultacyjna (TOK).
 9. OBPON rozpoczyna świadczenie usług związanych ze wsparciem pracodawców w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością.
 10. Jako jedna z pierwszych firm w Polsce rozpoczynamy zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami ze schorzeniami szczególnymi, najbardziej wykluczonych na rynku pracy.
 11. Nowa osłona obpon.pl oraz nowa wersja aplikacji eSOD.
 12. Swoją premierę ma Werbeo.pl - pierwszy portal z ofertami pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Powstaje autorski system kadrowy dedykowany dla pracodawców osób z niepełnosprawnościami oraz system do prowadzenia i zarządzania rekrutacjami.
 13. Pod adresem www.ewidencjaulg.pl działa aplikacja ułatwiająca wystawianie ulg we wpłatach na PFRON. Powstaje system rekrutacyjny dedykowany dla branży retail do wsparcia rekrutacji pracowników do sklepów. Rozpoczynamy realizację projektów pracy zdalnej aktywizujących osoby z niepełnosprawnościami.
 14. Firma przechodzi restrukturyzację i przenosi się do nowoczesnej przestrzeni biurowej w centrum miasta.
 15. Utworzenie systemu do tłumaczeń tekstów online dla osób z niepełnosprawnością oraz rozwój oferty aktywizacji osób z niepełnosprawnością poza branżę retail.
 16. Dynamiczny rozwój firmy, liczba Klientów OBPON przekracza 3000. W siłę rośnie portal rekrutacyjny Werbeo, który staje się największą na polskim rynku pracy bazą kandydatów z orzeczeniem o niepełnosprawności.
 17. Utworzenie 3 wersji aplikacji eSOD, prostszej i bardziej intuicyjnej w obsłudze. Rozszerzenie oferty szkoleń dla pracodawców osób z niepełnosprawnościami w trybie online.
 18. Decyzja o rebrandingu w celu zwiększenia rozpoznawalności marki, podniesienia jakości świadczonych usług i funkcjonalności stron, zmiana symbolu wózka w logotypie na zaakcentowanie wsparcia dla pracodawców osób z niepełnosprawnościami oraz kandydatów poszukujących pracy.
 19. Rozpoczęcie prac nad nową wersją serwisu vademecumwiedzy.pl oraz stroną obpon.com.pl, których celem jest zwiększenie komfortu naszych Klientów w obsłudze panelu, dostępie do informacji i oferowanych usług.
 20. Jubileusz 25-lecia firmy oraz inauguracja nowej wersji serwisu vademecumwiedzy.pl oraz strony korporacyjnej obpon.com.pl

Dołącz do naszego newslettera
Wszelkie Prawa Zastrzeżone, Obpon 2024